Čo jedia zdravé deti na dovolenke v exotike?

Čas dovoleniek je v plnom prúde a na jednu sa čoskoro chystáte aj vy so svojím drobčekom? Mnohí rodičia malých detí si často lámu hlavu nad tým, ako si poradiť so stravou dieťaťa na dovolenke. Ak budete dodržiavať pár zásad, nemusí to byť žiadny veľký problém.

Čítať viac

Rastlinné mlieko: 5 otázok a odpovedí

Rastlinné mlieko sa teší čoraz väčšej obľube, a to nielen u ľudí, ktorí nemôžu piť klasické mlieko zo zdravotných dôvodov (napríklad intolerancia na laktózu), ale aj u ľudí, ktorí preferujú zdravú stravu. Rastlinné mlieka totiž obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov a navyše si ich môžete vyrobiť aj doma. Vďaka nášmu MioMatu.

Čítať viac

Hľadáte spôsob, ako rýchlo schudnúť? Poradíme vám, akých chýb sa musíte vyvarovať

Dávate si pozor na to, čo jete? Športujete? A aj napriek tomu sa vám nedarí schudnúť? Niekedy sa môže príčina vášho problému objaviť aj tam, kde by ste ju vôbec nečakali.

Čítať viac

Čo jedia zdravé deti: Jedálniček ročného dieťaťa by sa mal vyhýbať týmto potravinám

Čo jedia zdravé deti? Otázka, ktorou si lámu hlavu mnohí rodičia. Od toho, čím drobcov kŕmime už od prvých príkrmov, totiž závisí nielen ich zdravie, ale aj stravovacie návyky a životný štýl v dospelosti. Viete, ktorým potravinám by sa deti mali v detstve vyhýbať?

Čítať viac

Ako zostaviť jedálniček pri RAW stravovaní

Počuli ste už o vitariánoch? To sú ľudia, ktorí uprednostňujú RAW stravu – teda jedia len tepelne neupravenú zeleninu, ovocie, obilie či oriešky. RAW strava má svoje klady i zápory, prívržencov i odporcov, no na jednom sa môžeme zhodnúť všetci. Nášmu telu občas nezaškodí dopriať si surovú zeleninu a ovocie. Nájdete tam totiž najviac vitamínov a minerálov, ktoré sa nezničili tepelnou úpravou.

Čítať viac

Zdravá strava: 4 tipy, ako s ňou začať

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké skvelé by bolo, keby ste sa v jeden deň zobudili a vôbec nemali chuť na nezdravé jedlá? Žiadne hranolky, žiadne vyprážané kuracie rezne či hamburgery z fast foodu? Nie je to až tak nereálne, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Čítať viac

Naštartujte svoj metabolizmus a spolu s ním aj chudnutie

Zdravý životný štýl, rekreačné športovanie a napriek tomu sa vám nedarí schudnúť. Ako je to možné? Kde robíte chybu? S veľkou pravdepodobnosťou váš metabolizmus nefunguje tak, ako by mal. Nemusíte hneď hádzať flintu do žita, spomalený metabolizmus je problémom mnohých ľudí a v našom článku nájdete pár rád, ako ho opäť naštartovať.

Čítať viac

Rastlinné mlieko – ako ho pripraviť?

O rastlinných mliekach počujeme čoraz viac. Nielenže ich obľubujú tí, čo vyznávajú zdravý životný štýl, ale sú tiež alternatívou pre tých, ktorí často zo zdravotných dôvodov nemôžu konzumovať kravské mlieko. Mnohé z rastlinných mliek sú tiež bezlepkové, a preto po nich bez výčitiek môžu siahnuť aj celiatici.

Čítať viac

Smoothie na raňajky, smoothie na chudnutie – kedy áno a kedy nie?

Počuli ste už o smoothie? Veríme, že áno – inak by ste sa neocitli na stránke nášho MioMat blogu. Na internete nájdeme množstvo článkov, ktoré hovoria o pozitívnych účinkoch smoothie na zdravie človeka. Až sa po čase môže zdať, akoby opäť raz šlo len o nejaký dočasný trend, ktorý čoskoro vyjde z módy. Opak je však pravdou a my v MioMate vás o tom radi presvedčíme.

Čítať viac

Zdravý jedálniček pre deti

Mnohé maminky si s blížiacim sa prvým rôčkom svojho bábätka lámu hlavu nad tým, ako pokračovať v jeho kŕmení tak, aby mu neodopreli žiadne dôležité živiny. Kedy mu môžem dať ochutnať prvé mäso? Mám prestať dojčiť a prejsť na tuhú stravu? Odpovede na tieto otázky sa vám pokúsime dať v našom článku.

Čítať viac

Deň matiek je za dverami! Potešte tú svoju krásnym darčekom

Deň matiek pomaly klope na dvere a vy ešte nemáte vybratý žiaden darček pre svoju mamu? Ak rozmýšľate, ako jej prejaviť svoju lásku a vďaku za všetko, čo pre vás robí, bonboniéra a kvety sú klasika, ktorá nikdy nesklame. V prípade, že chcete byť naozaj originálni, ponúkame vám v nasledovných riadkoch zopár netradičných tipov.

Čítať viac

Na medvedí cesnak je šanca iba jedenkrát do roka

Varte zdravo zo sezónnych potravín. Odborníci na zdravú výživu dlhodobo upozorňujú na význam konzumácie sezónnych a lokálnych potravín. Prečo je pre nás lepšia napríklad kapusta, cvikla, chren či medvedí cesnak než, povedzme, citrusy?

Čítať viac