MioMat Kaše Mix (5 ks)

Novinka v podobe namiešaných kaší do MioMatu. Nemusíte už viac rozmýšľať nad kombináciami či množstvom - naše hotové kaše sú pohodlné riešenie. Všetky kaše sú 100% prírodné, bez pridaného cukru, konzervantov a farbív. Sú bez mlieka a bez lepku (okrem ovseno-kokosovej kaše).

Ich obsah stačí vysypať do nádoby MioMatu, pridať vodu medzi rysky Min a Max a už len stlačiť program Mash/Soup. O 25 minút je vaša kaša hotová. Dochutiť si ju môžete napríklad škoricou, ovocím, orieškami alebo čokoládovými chipsami... Objednajte si kaše a za cenu 8,9 Eur získate 5 balíčkov, z každého pripravíte cca 1 liter kaše.

Kaše v balíčku:
1/ Ryža - kokos - slzovka
2/ Quinoa - pšeno - pohánka
3/ Ovos - kokos
4/ Pšeno - mak
5/ Hŕstková

Kúpiť kaše

*RYŽA – KOKOS – SLZOVKA*

-- pre všetkých ryžojedov, ktorí to s kokosom myslia vážne –

Vhodné pre deti od 1 roku.

Zloženie: ryža guľatozrnná lúpaná, slzovka obyčajná, strúhaný kokos

Prečo je táto kaša dobrá pre vaše telo?
Dôležitou súčasťou tejto kaše je slzovka - obilnina pôvodom z juhovýchodnej Ázie. Je vhodná na detoxikáciu organizmu, podporuje funkciu sleziny a používa sa tiež k podpornej liečbe pri celkovom zahlienení, odvádza z organizmu prebytočnú vodu a je močopudná, posilňuje pľúca, obzvlášť pri kašli a po respiračných chorobách, má priaznivý vplyv na pokožku, ktorú udržuje hebkú a vláčnu.

Kúpiť kaše

*QUINOA - PŠENO - POHÁNKA*

-- silná trojka pre tých, ktorí potrebujú posilniť—

Vhodné pre deti od 8 mesiacov.

Zloženie: quinoa biela, lúpané proso siate, pohánka lúpaná

Prečo je táto kaša dobrá pre vaše telo?
Quinoa nazývaná po slovensky aj ako mrlík čílsky patrí medzi potraviny s najväčším obsahom bielkovín. Ide o takzvanú pseudoobilninu, teda rastlinu, ktorá nepatrí do rodiny obilnín, ale používa sa rovnakým spôsobom. Táto plodina je prirodzene bez lepku. Ako jedna z mála plodín obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny. Quinoa obsahuje takmer dvakrát toľko vlákniny ako ostatné druhy obilnín, poskytuje úľavu od zápchy, pomáha predchádzať ochoreniam srdca, znižuje vysoký krvný tlak hladinu cholesterolu, pomáha pri chudnutí. Quinoa je bohatá na železo a horčík.

Pšeno je proso bez semenných šupiek. Táto obilnina má pôvod v Číne. Má vysoký obsah železa a kremíka. Pšeno je dobre stráviteľné, výživné, chutné a sýte.

Pohánka, v minulosti považovaná za obilie chudobných, je bezlepková. Je bohatá na vlákninu, minerálne látky a vitamíny. Zaujímavosťou je, že pohánka sa môže pestovať len na nekontaminovaných pôdach, preto sa nemusíte obávať, že obsahuje nebezpečné pesticídy. Pohánka čistí krv a podporuje funkciu obličiek. Okrem toho reguluje zrážanlivosť krvi, znižuje cholesterol a celkovo posilňuje imunitný systém.

Kúpiť kaše

*OVOS - KOKOS*

-- raňajková kaša, ktorá dodá silu niekoľkých koňov ;-) --

Vhodné pre deti od 1 roku.

Zloženie: ovos nahý, strúhaný kokos

Prečo je táto kaša dobrá pre vaše telo?
Ovos je veľmi ľahko stráviteľná obilnina, bielkoviny sú v jeho zrne zastúpené najviac zo všetkých obilnín. Obsahuje dva až štyri krát viac tukov ako iné obilniny. Pomáha pri trávení a chorobách nervovej sústavy, tlmí zvýšenú činnosť štítnej žľazy a posilňuje organizmus pri vyčerpaní a únave. Ovos je dôležitý pre zdravú životosprávu - veľmi pomaly uvoľňuje energiu. Pravidelná konzumácia ovsa znižuje cholesterol, odstraňuje nespavosť, prospieva pokožke, nechtom a účinkuje proti vypadávaniu vlasov.

Kúpiť kaše

*PŠENO - MAK*

-- zdravá kaša na zdravé trávenie a chudnutie --

Vhodné pre deti od 2 rokov.

Zloženie: lúpané proso siate, mak modrý celý

Prečo je táto kaša dobrá pre vaše telo?
Pšeno je proso bez semenných šupiek. Táto obilnina má pôvod v Číne. Má vysoký obsah železa a kremíka. Pšeno je dobre stráviteľné, výživné, chutné a sýte.

Mak je v prvom rade obrovský zdroj vápnika, ktorého obsahuje až 12-krát viac ako kravské mlieko. Obsahuje tiež veľké množstvo bielkovín, vlákniny, tukov, ale predovšetkým kyselinu linolovú, či vitamín E. Mak sa využíva ako preventívny prostriedok proti osteoporóze, upokojuje a priaznivo vplýva na zdravie vlasov, nechtov a zubov, podporuje krvotvorbu, pôsobí proti anémii a stresu.

Kúpiť kaše

*HRSTKOVÁ*

-- ideálny obed, či večera pre všetkých klasikov --

Vhodné pre deti od 10 mesiacov

Zloženie: hnedá šošovica, červená šošovica, fazuľa mungo, slzovka obyčajná

Prečo je táto kaša dobrá pre vaše telo?
Šošovica obsahuje trikrát viac vápnika ako obilniny a sedemkrát viac železa ako špenát. Zo všetkých strukovín je najbohatšia na bielkoviny a obsahuje najmenej tukov. Podporuje tvorbu krvi a bojuje proti zápche.

Mungo fazuľa sa považuje sa za veľmi výživnú strukovinu. Obsahuje veľké množstvo ľahko stráviteľných bielkovín, železa, mangánu, horčíka, draslíka a fosforu, vitamínov skupiny B.

Slzovka je obilnina pôvodom z juhovýchodnej Ázie. Je vhodná na detoxikáciu organizmu, podporuje funkciu sleziny a používa sa tiež k podpornej liečbe pri celkovom zahlienení, odvádza z organizmu prebytočnú vodu a je močopudná, posilňuje pľúca, obzvlášť pri kašli a po respiračných chorobách, má priaznivý vplyv na pokožku, ktorú udržuje hebkú a vláčnu.

Kúpiť kaše